Michal Sobótka

no-photo.gif

Blog - komentarze

19/07/2018, 10:47
Co do MP Masters, ja z kolei nie rozumiem czemu tak to rozegrałeś i tak się czaiłeś. Mogłeś fajnie rozprowadzić bieg chłopakom na okolice 2:00 a potem i tak byś uderzył na finiszu i wygrał na luzie. Tym bardziej widząc co nabiegałeś na 800 w ostatni weekend.
01/03/2018, 15:24
A na 800 byłoby złoto gdyby wystartował... i prawdopodobnie rekord mistrzostw:)
Na 3000 bardzo ładny samotny bieg zwycięzcy. Szkoda że Marcin się z nim nie zabrał, miał szansę na ładny wynik bo były siły widać po finiszu.
21/02/2018, 14:31
Ciekawy jestem Twojej opinii na temat talent vs ciezka praca. Piszesz o sukcesach swojej grupy, i super, bo jest się czym chwalić, ale czy nie jest tak że masz jednak wyselekcjonowaną grupkę osób, które wykazują pewien talent w kierunku biegania? W sensie, że to nie jest przekrój całej populacji. No bo (moim zdaniem) nie każdy ma szansę biegać 35 czy nawet 40 minut na 10km, nie ważne ile by nie trenował i poświęcił. Obserwuję mnóstwo osób, które są relatywnie młode, szczupłe, stosują od kilku lat regularny trening i spory kilometraż i mimo to cały czas są na poziomie powiedzmy 45 minut. Z kolei inna osoba zaczynając od zera, po dwóch miesiącach łamie 40 minut.
Wydaje mi się że w bieganiu, tak jak w każdej dziedzinie życia, na pierwszym miejscu stoją predyspozycje. Tak jak nie każdy zostanie dobrym matematykiem, tak nie każdy zostanie dobrym biegaczem. A ciężka praca, owszem, pozwoli się rozwinąć w każdej dziedzinie, również w bieganiu, ale nigdy nie dorównamy osobom które mają predyspozycje czy talent i wkładają minimum pracy.
Pewnie to temat na dłuższą rozprawkę, ale ciekawy jestem Twojej opinii. Czy osoba, a od kilku lat biega przeciętnie, czyli nie wykazuje talentu. Przy tym trenowała systematycznie, stosując różne plany treningowe i spory kilometraż, czy jest w stanie za pomocą ciężkiej pracy i spersonalizowanemu treningowi zrobić spektakularny postęp, miałeś może takie przypadki?
A z innej beczki. Prowadzisz swietnego bloga, w zasadzie chyba jeden z niewielu blogów gdzie można przeczytać coś ciekawego na temat biegania. Już przestałem obserwować fanpejdże „biegowych celebrytów” bo ileż można czytać to samo i codziennie oglądać te same pozowane selfiki z wyeksponowanym logo sponsora.

Pisz proszę częściej:)
Pokaż wszystkie komentarze
Blog - nowe komentarze
Trening - nowe komentarze
Blog - nowe teksty
Ostatnie starty - Marcin