Adam Słodowy

no-photo.gif

Blog - komentarze

20/03/2018, 22:32
'Trociny' przeczytane dwa razy! Na pewno nie ostatni - 500 stron bez dialogów? Można!
19/03/2018, 19:46
To duża radość czytać teksty pisane soczyście, mięsiście,lekkim piórem, ze swadą, z humorem. Jest znany blogier biegowy z Warszawy, który pisze: 'co by powiedziała dziś moja polonistka? zobaczcie ja piszę i ludzie to czytają!' Ja znam odpowiedź: szkoda, że bardziej nie uważałeś na lekcjach bo czasem polszczyzna bardzo ci przeszkadza. Tym bardziej szanuję styl Marcina! Czytać wpis dwa razy żeby się nacieszyć tekstem?!!! Mistrzostwo świata!
26/01/2017, 10:56
Fotman - jest dokładnie tak jak napisałeś. Chcesz startować tylko w jednej konkurencji i to w dodatku na 400m? Chyba coś z formą nie za dobrze? Biec na 400m? Przecież każdy przebiegnie 400m to po co w czymś takim startować. Ewentualnie dzieci, to rozumiem ale żeby dorosły facet jechał 400 km żeby przebiec 400m? No śmieszne to i niezrozumiałe. Ale na pewno jak już poprawisz formę to będziesz mógł pobiec maraton lub inne ultra i wtedy dopiero ludzi zaczną Cię szanować....

Pamiętam jakie zdziwienie wśród znajomych wzbudziłem jak jadąc z Białegostoku na Maraton Warszawski wystartowałem na 5 km, który to dystans jest obecnie moim głównym zainteresowaniem. Dodam również, że spiker (pan Dowbor) tuż przed startem na 5 km mówił coś o słabszej formie startujących na 5 km o tym że to taki dystans 'kobiecy' i że jak więcej startującu pobiegają to zobaczymy ich za rok na starcie maratonu. Tyle w temacie.
26/01/2017, 00:04
Fotman - mam podobne odczucia odnośnie kategorii masters 35. Przypomina mi to również sytuację gdy dwudziestolatek podając swoje miejsce w biegu nie przywołuje miejsca w generalce lecz miejsce w swojej kategorii wiekowej bo siłą rzeczy tu będzie wyżej. Na Boga - dwudziestolatku! - odejmujesz wszystkich szybszych od siebie dziadków po 50-ce?! Nie mówisz, który jesteś w generalce bo wyprzedziło cię również 346 kobiet, z których 68 miało więcej niż 50 lat? Mam nadzieję, że cię to zawstydziło a piszę o tym bo z takimi sytuacjami sie spotykam. Kategorie wiekowe nie zostały wprowadzone aby 18-letni chłopak mógł sie pochwalić lepszym miejscem lecz by ludzie 40+ mogli rywalizować z osobami o podobnej metryce.
25/01/2017, 23:51
Dodajmy jeszcze, że zabawa w zawody masters dotyczy głownie tzw. bogatego świata zachodniego. W Afryce nikt się nie bawi w masters - tam sport ma przynieść korzyści finansowe zawodnikowi oraz jego rodzinie + wiosce. Gdzie jesteśmy z polskim maratonem w klasyfikacji światowej? Natomiast w mastersach regularnie zdobywamy medale. W innych dyscyplinach może to mieć mniejsze znaczenie, lecz doskonale wiemy jak spada poziom sportowy w konkurencji maratońskiej po wyłączeniu z niej Afryki. Fajnie, że w bogatych społeczeństwach Zachodu bawimy się w sport lecz obnoszenie się z tytułem np. Mistrz Świata w maratonie +50 traktowałbym podobnie do pierwszej nagrody w konkursie 'Wzorowa altana' organizowanego przez Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowca. Tylko tyle i aż tyle. O tym ostatnim wspominam bo wiem, że Marcin jest powszechnie szanowanym i szalenie aktywnym członkiem kapituły konkursu.
Pokaż wszystkie komentarze
Blog - nowe komentarze
Trening - nowe komentarze
Blog - nowe teksty
Ostatnie starty - Marcin